ŞAİR ATIŞMISI I-II / Gün Sazak GÖKTÜRKŞAİR ATIŞMISI I

/Biz doğumla ölüm arasında bir sigara içimlik sevmedik mi yâri? Ciğerimiz yana yana ..

* Kan ter içinde kala kala; nefes nefese bir şevval gecesinde... nasıl sevdiysek katran sıçramış kalbimden ciğerime; ölüyorum ey şair!

 /Sürçü lisan eder nikotin kokan yürek. Bir giyotin aralığına bırak kendini sökerse o söker iz düşümü sevdamı…

* Bir celladın ellerinde ömrüm... Seyre doymaz katillerim... Dilim dönmez bir daha kalbimin tercümanlığına...

 /Dilimde tümce kalmaz, kirlenerek damarlarımda dolaşan kan yüreğime erişemez. Ellerini mi çektin benden... Yoksa İnsan ölürken üşürmü ..

* Üşüyerek mi ölüyorum yoksa bir bilinç kaybı mıydı sana olan sevgim...
Oysa bilinçaltımın üstüne kadar yazmıştım…ŞAİR ATIŞMASI II

* Yine rahat durmuyor. Ruhumun izbe gettolarında kelimelerim metruk bir isyanda... Kan sıçrayacak ruhumun beyazlığına... Kimiz lan biz size göre... Hadi sıkıysa en ateşli aşk deyip beslediğiniz köpeğinizi salın... Geri dönersem sözümden namerdim...

/Kimiz lan biz size göre! Üç beş harfi yakıp küllerinden ateşi doğurtan aşk cambazı mıyız biz? Bakmayı bırakın görmeyi deneyin lan bizi!

* Paranın kör ettiği gözlerinizi dolduran topraktan kül ve mürekkep insanız biz... Ruhun aşk denkleminde sonsuza açılan kıyılarız biz... Madem cesursunuz hadi doldurun göz çukurlarınızı bizle...

 /Madem cesursunuz hadi altın kaplı kınından çıkarın kılıcınızı ve aşk dışında bildiğiniz tüm duygularınızı kanatın söküp atın. Susmayın lan ekin bizi tüm hücrelerinize.

*Şairler ki kendi duygularına kiralık katiller tutacak değil... Madem bu topraklar sizin hadi yıkın lan bu olanca mabedi zira beş vakit Aşk dillenir bu minaretlerden! Duymuyor musunuz? Hem dilsiz hem sağırsınız lan siz...

 /Kör olduğunuzda biliriz lan biz sizi, yoksa bir ruhun yanışını görmemiş olamazsınız. Kokusunu damı alamadınız ateşini demi hissedemediniz. Duymayın öyleyse Sûra üflenirkende sağır kalacaksınız lan siz.

* Siz ne kadar duymamak görmemek hissetmemek isteseniz de, ister istemez karşınıza çıkacak kaçtıklarınız... rûz-i mahşerdedemi görmezden geleceksiniz lan...

 /Değil Üç maymunu beş yüz öküzü oynasanız da bizi görecek bileceksiniz lan!

* Korkmayın... Neden korkuyorsunuz? Hani altı üstü bir kuru sevdaydı bizimkisi? Unuttunuz galiba lan bizim sevince cehennem kesildiğimizi...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder